O nás

PPC ČAB je technologickým lídrom a výrobcom moderných porcelánových elektrických izolátorov na vonkajšie vedenia, rozvodné stanice a elektrostatické odlučovače.

Profil spoločnosti

Tradičné porcelánové izolátory začali byť vyrábané už na konci 19. storočia. My sme ich v PPC ďalej rozvíjali cestou našej izostatickej technológie, ktorá umožňuje výrobu vysoko kvalitných výrobkov s efektívnym dizajnom, úzkymi toleranciami a kratšími výrobnými časmi, na aplikácie až do 1200 kV AC a 1100 kV DC. Naša ročná výrobná kapacita predstavuje 6500 ton vypáleného porcelánu.

Spoločnosť PPC Čab bola založená roku 1955 pod názvom Prvá slovenská porcelánka. V roku 1993 prešla ako jedna z prvých firiem na Slovensku úspešne certifikáciou podľa ISO 9002 a v roku 1994 podľa ISO 14001.
V roku 2001 bol program, „Lean Six Sigma“ realizovaný s vysokými investíciami do vzdelávania. Hlavnými bodmi tohto programu boli projekty, ktoré významne prispeli k znižovaniu odpadu a jeho produkcii.

V súčasnosti je prepracovaný systém kvality riadený certifikáciou ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 45001 a Energy 50001.

História spoločnosti

Vývoj spoločnosti PPC Čab v čase:

1955

Vzniká Prvá slovenská porcelánka

1966

EPL Loundy, Plan 05 ČAB

1990

transformácia na IZO Čab, a.s.

1991

vzniká CERAM Čab, a.s.

2001

CERAM Čab sa stáva akvizíciou spoločnosti Riverside / PPC Insulators

2006

PPC Čab, a.s., Riverside / PPC Insulators

2007

PPC Čab, a.s., Seves

2014

PPC Čab, a.s. sa stáva súčasťou skupiny TRITON

PRODUKTOVÉ PORTÓLIO

Spoločnosť PPC ČAB je popredným dodávateľom moderných porcelánových elektrických izolátorov pre rozvodné stanice, vonkajšie elektrické vedenia a aplikácie odlučovačov.

Naše  potfólio pozostáva z nasledujúcich skupín:

  • PPC podperné izolátory
  • PPC Podperné porcelánové izolátory s otvorom na optické vlákna
  • PPC Hybridné izolátory

PPC podperné porcelánové izolátory

  • PPC Čab ponúka najúplnejší sortiment porcelánových podperných izolátorov až po najvyššie napätia striedavých a jednosmerných systémov s najpokrokovejšou technológiou, inžinieringom a životnosťou.
    o Izostatická technológia umožňuje krátke výrobné časy, užšie tolerancie, pružný dizajn, vysokú mechanickú pevnosť a predĺžené povrchové cesty.

Viac informácií

PPC podperné porcelánové izolátory s otvorom na optické vlákna

  •  PPC podperné izolátory s otvorom na optické vlákna je dostupný pre všetky štandardné i neštandardné PPC porcelánové a hybridné typy podperných izolátorov. Rozsah až 2,550 kV BIL a navrhnutý pre najnáročnejšie výkonové prostredie. Špecifické konštrukčné vlastnosti PPC podperných izolátorov s otvorom na optické vlákna sú realizovateľné len pomocou procesu izostatického lisovania za studena (Cold Isostatic Pressing) (CIP).

Viac informácií

PPC Hybridné izolátory

  • Hybridné izolátory spájajú výhody mimoriadnej mechanickej pevnosti porcelánu, požadovanej pre aplikácie podperných izolátorov a excelentný výkon kompozitných izolátorov v znečistenom prostredí, v extrémnych poveternostných podmienkach a v oblastiach s vysokým znečistením, akými sú priemyselné, púštne alebo pobrežné zóny.

Viac informácií

Úplné portfólio PPC

Kompletné portfólio výrobkov skupiny PPC s detailnou špecifikáciou ich parametrov nájdete na globálnej stránke PPC Insulators.

Navštívte PPC Insulators web